Bike-share-programmid on tõusnud üle kogu riigi, alates New York City-Madison, Wisconsin. Eesmärk on julgustada inimesi jalgrattaga sõitma teiste viiside abil, eriti lühikeste sõitjatega.

Tavaliselt registreerite oma krediitkaardiga ja siis lihtsalt vaadake jalgratast mis tahes teie linna asukohast. Kui oled lõpetanud ratsutamise, tagastage jalgratas määratud dokile, lukustage see ja kõndige ära.

Nad kindlasti sobivad mugavaks kuid kas bike-share programmid aitavad säästa raha? Et hinnata, kuidas kulud lagunevad, uurisime neli erinevat teenust.

B-tsükkel (Madison, Wisconsin)

Kui te lihtsalt jalutate Madisonini, Wisconsini B-jalgrattahoidikutesse, maksate oma esimese 30 minuti eest 3 eurot ja 3 dollarit iga 30 minuti pikkuse aja eest.

Või võite saada liikmeks ja nautige piiramatut 30-minutilist sõitu $ 5 päevas, $ 7,99 kuus või 65 dollarit aastas. Kui teie sõidud on pikemad kui 30 minutit, peate maksma 30-minutise seansi eest lisatasu 3 eurot. Maksimaalne päevane tasu on 75 eurot.

Kas see on väärt?

Kui te võtate lühikest aega (alla 30-minutilise) sõites regulaarselt, on iga-aastane liikmelisus tõenäoliselt kõige mõtet. Võite jalgrattaga nii palju kordi, kui soovite, ühe aasta jooksul vähem kui poole bussi ostmise hinnast.

Kui soovite otsida palju pikamaa jalgrattaga sõitmist, on selle rahastamiseks mõttekas jätta see programm välja ja osta oma usaldusväärne jalgratas.

Ja kui olete Wisconsini ilmaga tuttav, siis tõenäoliselt ei tea, mis juhtub talvel. Kui soovite sõita ainult kõige soojemate aastate jooksul, just osta neljakuuline liikmeskond ligikaudu 32 dollarini.

See programm pakub eeliseid, mida mõned inimesed võivad leida kasulikuks: kuna see jälgib teie GPS-andmeid ja muud teavet, näitab teie konto, kui palju kaloreid olete oma sõites põletanud.

Üks rattur leidis, et jalgrattad töötasid aeg-ajalt pendeldamise korral hästi, kuid tal tekkisid mõned probleemid, sh süsteemi tehnilised tõrked. Siiski märkis ta, et jalgrattad olid suurepärases seisundis.

B-tsükkel (Nashville, Tennessee)

Nashville B-Cycle programm on sarnane Madison's, kuid see töötab erineva kiirusega struktuur

Te peate selle programmi kasutamiseks liikmeks saama, kuid a 24-tunnine liikmelisus on ainult $ 5. Nädala pikkune liikmelisus kulutab teile 10 dollarit, kuus on 15 dollarit ja üheaastane liikmelisus on vaid 50 dollarit.

Teie liikmelisusega saate esimesi 60 minutit iga sõidu eest tasuta. Kui te sõidate kauem järgmise 30 minutiga on 1,50 dollarit kuni maksimaalselt 45 dollarit päevas.

Kui te võtate regulaarselt vähem kui 60 minutit, on teie aasta parim liiklus tasu. Uus jalgrattaga maksmiseks kulub kahe või kolme aasta liikmemaksu tasumine.

Citi Bike (New York City)

Kõik maksavad New Yorgis veidi rohkem. (Et anda teile idee, kui teenite Nashvilleis 50 000 dollarit, peate teenima rohkem kui 123 000 dollarit Manhattanil võrreldava eluviisiga.) Rattasu jagamine ei ole erand.

Citi Bike pakub mõnda erinevat liikmesuse võimalust, sealhulgas iga-aastane pass eest $ 149 (mis teenib teid piiramatu 45-minutilise reisi) ja kahte lühemaajalise liikmelisuse võimalust.

24-tunnine läbisõit on 9,95 dollarit ja seitsmepäevane liikmelisus on 25 dollarit. Teie liikmelisuse ajal saate nautida piiramatut 30-minutilist sõitu.

Süsteemi eesmärk on soodustada lühemaid reise ja hoida ära pikemaid, 30-minutilise perioodi maksmine kuni $ 12 lühiajalistele liikmetele, kes sõidavad üle 90 minuti.

Lühiajalise liikmelisusega 30-60 minutiga sõites on 4 dollaritja nende vahel 60-90 minutit on 9 dollarit. Siis see on 12 dollarit iga 30-minutilise perioodi kohta pärast seda.

Iga-aastase liikmelisusega maksate $2.50 45-75 minutiga sõitmiseks, 9-kohaline sõit 75-105 minutiga ja 9 dollarit iga 30-minutilise perioodi kohta pärast seda.

Paljud inimesed arvavad seda. Crain'i raportidest saavad New Yorgi elanikud ja külastajad iga päev 34 000 jalgrattaga sõitu.

Üks New Yorker, kes vastupandas ostes Citi Bikei liikmeks, sai varsti aru, et ta sai rohkem kui tema raha väärt.

Ainult 17 päeva jooksul võttis ta jalgratastega 42 reisi. Kui ta oleks selle asemel ostnud ühe põhisõiduki metroo või kohaliku bussi sõidu ta oleks kulutanud 115,50 dollarit!

Kõige lihtsam metroo- või kohalik bussisõit New Yorgis maksab 2,75 dollarit. Seitsmepäevase piiramatu läbisõit on 31 dollar ja 30-päevane piiramatu läbisõit on 116 000 dollarit. Sa saaksid terve aastas Citi Bikei liikmelisus veidi üle ühe kuu Metrocardi hinna.

(Kuigi jälle tahaksite kaaluda talve mõju teie soovile jalgrattal kasutada).

DecoBike (San Diego, California)

San Diego suurepärase ilmaga aastaringselt on suurepärane koht jalgrattaga sõitmiseks. DecoBike tegutseb linna koostöös ning sellel programmis on 1800 linna jalgratast.

Programm pakub standardseid liikmesusi, mis sisaldavad piiramatut 30-minutilist sõitu $ 99- $ 125 aastas või 20 dollarit kuus (kolme kuu miinimumiga). Deluxe liikmesused võimaldavad piiramatut 60-minutilist sõitu ja on saadaval 199 dollarit aastas või 30 dollarit kuus (kolme kuu miinimumiga).

Saate oma 30-minutilise sõidu täita ka 35 dollarit nädalas või 50 eurot ühe kuu eest. Või valige tunni üürideks 5 eurot 30 minutiga, 7 dollarit tunnis või 12 dollarit kahe tunni jooksul. Te maksate 5 dollarit iga täiendava 30-minutilise perioodi eest.

Selle programmi abil annavad iga-aastased liikmemaksu kulud samale tasemele, kui oleksid bikeid tegelikult ostnud. Kui olete tavaline ratsutaja, võib ratta ostmiseks olla mõistlikum, kuid juhuslikud bikerid võivad eelistada bike-share-programmi.

Kriitikud ütlevad, et programm konkureerib piirkonna jalgrattalaenutusettevõtetega ja mõned väidavad, et jalgrattajaamad ei asu ideaalsete alade jaoks pendeldajatele. Kuid programm on ikka veel esimesel aastal, nii et loodetavasti on see natuke aega, siis hakkab see välja töötama.

Kas jalgratta jagamine säästab teie raha?

Kui soovite otsida aeg-ajalt sõitu, on mõni neist jalgrattaprogrammidest suurepärane võimalus harjutamiseks ja vabas õhus. Kui külastate linna, saate linna ringi minna jalgrattaga, see on ka lõbus ja taskukohane valik.

Kuid kui kasutate oma igapäevast sõitmist jalgrattaga, on tõenäoliselt mõttekas osta oma nii töökindluse (te saate alati teada, et see on saadaval) kui ka maksumus.

Võite saada uue põhitõstjaks 130 dollarit. Craigslistissa ja garaažimüük on head kohad, kus saab kontrollida kasutatud jalgrattaid, kuid kindlasti veenduge, et neid teenindatakse ja korralikus seisukorras enne ratsutamist.

Teie käik: kas proovite ühte neist jalgratta rentimise teenustest?

Avalikustamine: siin on tõsine Taco Belli sõltuvus. Selles postituses olevad sidusettevõtte lingid aitavad meil dollarimenüüst tellida. Tänan toetuse eest!

Kristen Pope on vabakutseline kirjanik ja toimetaja Wyomingis Jackson Holeis.